Portfolio

Černá Hora 2017

Z Nařízení Evropského parlamentu a rady EU, je každá členská země povinna vést základní databázi LPIS (Land Parcel Identification System) prostřednictvím geografického informačního systému. Tato data pak slouží k jednoznačné identifikaci zemědělských pozemků a jsou také důležitým prvkem pro ověřování údajů uvedených v žádostech o dotace poskytovaných ve vazbě na zemědělskou půdu.

Jedním z hlavních projektů roku 2017 tak bylo letecké snímkování a tvorba ortofotomapy celého území Černé Hory. Projekt byl spolufinancován z fondů Evropské unie (EuropeAid) v souvislosti s přístupovým jednáním mezi Černou Horou a EU.

I přes počáteční zpoždění zapříčiněné zdlouhavým procesem při schvalování leteckých povolení pro přelety nad územími sousedních států a extrémně nepříznivému počasí, kdy jsme museli čekat na vhodné podmínky jednak z hlediska oblačnosti a jednak z důvodu rozsáhlého požáru na jihovýchodě státu, který byl příčinou neprostupného kouře, se nám podařilo nasnímkovat celé území Černé Hory v pixelu 20 cm.

Území o rozloze 14 473 km2 pokrývá celkem 11 306 leteckých snímků. Výslednou orotofotomapu jsme odevzdali v RGBI, 8 bit, jednotlivé letecké snímky 16 bit. Mimo klasických mapových listů jsme vyrobili i jeden výsledný soubor ve formátu *.ecw pro celé snímkované území.

 

Černá Hora 2017

Kontaktujte nás

Slavíčkova 827/1a, 638 00 Brno, CZ

Areál letiště, hangár č. 72, 503 41 Hradec Králové, CZ

 

+420 534 008 769

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Search