Portfolio

Bratislava termo 2016

Na konci roku 2016 jsme nasnímkovali a vyrobili tepelnou ortofotomapu určených koridorů v Bratislavě. Cílem snímkování bylo sledování dopadu klimatických změn v Bratislavě.

Termovizní snímkování má široké možnosti využití hlavně pro určování tepelných ztrát budov (plošné snímkování větších ploch - např. město, resp. určování tepelných úniků jednotlivých staveb), při monitoringu městských aglomerací v tropických dnech, při mapování a diagnostice produktovodů nebo také při monitoringu skládek odpadů, hald, výsypek, vodních děl, hrází apod. Snímkování vyžaduje poměrně přísné nároky na povětrnostní podmínky - negativně působí mraky a jejich stíny, vítr, vysoká půdní vlhkost nebo v některých aplikacích vegetace či přímé sluneční záření.

V současné době nedostatku srážek, vyšších teplot a sucha, se stále častěji skloňuje pojem tepelné ostrovy. Ty jsou dominantním jevem zvláště pro městské oblasti, které vykazují znatelně vyšší teploty než jejich okolí. Cílem snímkování bylo vytvoření podkladu, pomocí kterého by bylo možné tento fenomén zvýraznit.

V rámci tohoto projektu jsme vytvořili tepelnou ortofotomapu s rozlišením 0,5 m ve dvou barevných škálách RGB - IRON (teplotu prezentuje barevná škála černá-modrá-fialová-červená-žlutá-bílá jako u zahřívajícího se železa) a GREY (256 odstínů šedi).

Pro zlepšení prostorové orientace v termovizních záznamech byla součástí dodávky i aktuální ortofotomapa města Bratislava.

 

Bratislava termo 2016

Kontaktujte nás

Slavíčkova 827/1a, 638 00 Brno, CZ

Areál letiště, hangár č. 72, 503 41 Hradec Králové, CZ

 

+420 534 008 769

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Search